KONST / Litografier / Färglitografi 14332199
nr 1433 2199
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 33/34, komposition. Färglitografi, bildmått: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 66x51cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:40:17
1.800 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
22 nov
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson